نمایش دادن همه 11 نتیجه

نمایش 24 48 72
اوربیتال فرمان
اوربیتال فرمان جزء دسته قطعات مکانیکی است که مطابق با استاندارد SUAER DANFOSS تولید شده و در سیستم فرمان خودروهایی که
هیدروموتور بابکت (Bobcat)
در این مقاله قصد داریم به بررسی نقش هیدروموتور در یک مینی لودر بابکت بپردازیم. از این رو ، ابتدا
هیدروموتور رکسروت آلمان (Rexroth)
برند رکسروت یکی از شناخته شده ترین نام‌ها در عرصه تولید قطعات هیدرولیکی است. هیدروموتور رکسروت یک دستگاه باکیفیت بوده
هیدروموتور چینی
نمونه چینی تمامی برندهای مختلف هیدروموتور اوربیتالی در بازار موجود است. برای مثال، هیدروموتور چینی بلغاری، همان هیدروموتور بلغاری است
هیدروموتور سای ایتالیا (Sai)
هیدروموتور یا همان موتور هیدرولیکی پیستونی شعاعی سای ساخت کشور ایتالیاست .شرکت سای محصولاتی را تولید و عرضه می‌کند که
هیدروموتور لینده آلمان (Linde)
هیدروموتور لینده موتورهای محرک دوار هستند که انرژی هیدرولیکی یا همان سیال را به توان مکانیکی تبدیل می‌کند. این محصول
هیدروموتور پیستونی ZI HYD
هیدروموتور پیستونی ZI HYD یکی از بهترین هیدروموتورهای یستونی است که ساخت شرکتی با همین نام است. خوب است بدانید
هیدروموتور اوربیتالی دانفوس (Danfoss)
شرکت دانفوس که سازنده هیدروموتور اوربیتالی دانفوس است، از مهم ترین و بزرگترین تولیدکنندگان موتورهای هیدرولیکی اوربیتالی است. شهرت این
هیدروموتور اوربیتالی بلغاری
شرکت بلغارستانی M + S سازنده هیدروموتور اوربیتالی بلغاری است. همان گونه که می‌دانید، موتورها هیدرولیکی انرژی هیدرولیکی را به
هیدروموتور اینترموت (Intermot)
هیدروموتور اینترموت که ساخت کشور ایتالیاست یک سیستم پیستونی شعاعی است که دارای فناوری ساخت مدرن و پیشرفته‌ای نسبت به
هیدروموتور پیستونی INI
هیدروموتور پیستونی INI که به آن موتور هیدرولیک INI نیز گفته می‌شود، یکی از انواع موتورهای پیستونی گرد (شعاعی) محسوب

هیدروموتور از جمله تجهیزاتی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا تمامی ماشین آلاتی که نیاز به حرکت چرخشی دارند، برای ادامه فعالیت خود به موتور هیدرولیک نیاز دارند.

موتورهای هیدرولیک ساختاری شبیه به پمپ های هیدرولیکی دارند، اما عملکرد آن ها با یکدیگر متفاوت است. روغن هیدرولیک تحت فشار موتور هیدرولیکی، انرژی تولید می نماید که منجر به تبدیل گشتاور و همچنین حرکت دورانی آن می شود.

به همین دلیل می توان گفت که کار این موتور معکوس عملکرد پمپ های هیدرولیکی است. موتورهای هیدرولیکی با توجه به عملکردشان انواع مختلفی دارند که می توان از آن ها برای کاربردهای مناسب استفاده نمود.

هیدروموتور چیست؟

هیدروموتورها به طور کلی بر اساس نوع عملکرد در سبک های دوران محدود و دوران پیوسته دسته بندی شده اند. موتور هیدرولیکی ها در سبک های دنده ای، پیستونی و پره ای طراحی شده است. مدل های دنده ای از نظر ساختمان بسیار مشابه با پمپ های دنده ای هستند. در این سبک از موتورهای هیدرولیکی چرخ دنده ها به شکل داخلی یا خارجی درگیر هستند. هرچه دنده ها بزرگتر باشند وضعیت گشتاور خروجی نیز بیشتر می شود.

صنایع خودروسازی و همینطور صنایع مرتبط با سیمان و صنایع معدن بیشترین استفاده را از این دستگاه دارند. به طور کلی اگر به ظاهر این دستگاه دقت کنید شبیه به پمپ های هیدرولیکی است. البته فرایند این دو دستگاه با هم فرق می کند. در واقع پیستون روی سیلندر نصب می شود و به واسطه فشار ایجاد شده به شکل رفت و برگشت منجر به چرخش می شود. موتور هیدرولیکی های پره ای نیز وجود دارد که مشابه پمپ های پره ای با سیستم بالانس کار می کنند.

کاربرد هیدروموتور

همانطور که گفته شد به دلیل حرکت چرخشی هیدروموتور از آن در صنایع مختلفی استفاده می شود. از مهم ترین صنایعی که موتورهای هیدرولیک را مورد استفاده قرار می دهند، می توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • صنایع شیمیایی
 • صنعت و معدن
 • خودروسازی
 • صنعت سیمان سازی
 • تولید مواد غذایی و خوراکی
 • صنایع مکانیکی
 • تجهیزات دامپروری
 • تولید ماشین های کشاورزی
 • صنایع فولاد
 • پتروشیمی و پالایشگاه
 • ساخت دستگاه های هیدرولیکی
 • سیستم تولید پلاستیک
 • ساخت ماشین های راه سازی

موارد استفاده هیدروموتور

انواع هیدروموتور بر اساس محرک مکانیکی خود اجرا می شوند. این دستگاه می تواند فشار و جریان هیدرولیک را به گشتاور و جابجایی زاویه ای تبدیل نماید.

موارد استفاده هیدروموتور

این دستگاه گاه با انرژی برق کار می کند. اما به طور کلی از یک مایع هیدرولیک مخصوص به عنوان بخش مهمی از مدار هیدرولیک یاد می شود. خیلی از افراد فکر می کنند که اگر از دستگاه کمتر کار بکشند، بازدهی آن بیشتر می شود.

دقت کنید که دستگاه باید بر اساس فشار تعیین شده عملکرد خاص خود را داشته باشد. یعنی افراط و تفریط هر دو مساله ساز هستند. معمولاً در زمان کار با دستگاه امکان تغییر ناگهانی در مدار وجود دارد که برای جلوگیری از آن می بایست از شیر اطمینان استفاده کرد. این کار سبب می شود که صدمات جدی به موتور هیدرولیکی وارد نشود.

اگر بخواهیم این دو دستگاه را از نظر مفهومی مقایسه کنیم، اینطور که ارزیابی ها نشان می دهد، این دستگاه شامل یک موتور هیدرولیکی مخصوص بوده که با یک پمپ هیدرولیک قابل تعویض هستند. موتور هیدرولیکی ها به طور کلی در صنعت و ماشین آلات صنعتی کاربرد زیادی دارند. همینطور در راه سازی و کشاورزی نیز از این دستگاه استفاده می شود.

این محصول در سیستم های مکانیکی با کاربری های مختلف نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. به طور کلی موتورهای هیدرولیکی بر اساس مقدار سیال مورد نیاز در واحد سی سی برای یک دور چرخش شافت خروجی تقسیم بندی می شوند. سرعتی که برای موتورهای هیدرولیکی در نظر گرفته شده است به دو دسته کم و شدید تقسیم می شود که روی قیمت نیز تاثیر می گذارد.

اجزای هیدروموتور

هیدروموتورها بر اساس مدلی که دارند از نظر اجزای داخلی با هم فرق دارند. مثلاً موتور هیدرولیکی پیستونی با جابجایی ثابت را در نظر بگیرید. در این دستگاه چند پیستون اجرا شده است. همینطور بلوک سیلندر نیز وجود دارد و پیستون ها روی بلوک سیلندر نصب می شوند. مقدار گشتاور به واسطه اعمال فشار سیال در نظر گرفته می شود. روی انتهای پیستون ها نیز قطعه ای برای چرخش بلوک سیلندر وجود دارد.

مدل های شعاعی نیز تعدادی پیستون دیده می شود. علاوه بر پیستون تعدادی شافت خروجی نیز وجود دارد و بدنه موتور به آن متصل شده است. ترازو گشتاور اعمال فشار سیال روی بخش انتهای پیستون به صورت رفت و برگشت روی یک کاور متصل می شوند. همینطور دستگاه دارای شافت خروجی است.

معرفی انواع هیدروموتور

هیدروموتورها با توجه به عملکردشان به دو نوع دوران محدود و دوران پیوسته دسته بندی می شوند. که هر کدام از آن ها با توجه به عملکردی که دارند در مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

موتورهای هیدرولیک با دوران پیوسته:

این نوع از موتورهای هیدرولیکی می توانند به صورت دائم چرخش داشته باشند. بنابراین به حرکت سیال کمک می نمایند و از طرفی با فشار سیال، می توانند گشتاور ایجاد کنند. که در نهایت با کمک گشتاور، حرکتی چرخشی و پیوسته ایجاد می نمایند.

هیدروموتور دوران محدود:

این نوع از هیدروموتورها نیز می توانند با کمک قدرت سیال و تحت فشار قرار دادن آن در زاویه های محدود و مشخص چرخش ایجاد نمایند. ابعاد کوچک و سهولت در نصب این موتورها موجب می شود تا استفاده از آن ها برای ایجاد گشتاور در جهت های مختلف مناسب باشد.

در این نوع موتورهای هیدرولیکی در ابتدا سیال وارد محفظه می شود و سپس به صفحه متحرک داخل آن فشار وارد می نماید. در ادامه این صفحه به شفت خروجی متصل به خود فشار وارد می نماید و منجر به گردش آن می شود.

عملکرد انواع هیدروموتور

تمامی انواع هیدروموتور دارای عملکردی دورانی دارند. بنابراین می توانند انرژی های تولید شده را جذب نموده و با سرعت زاویه ای حرکت می نمایند. به طور کلی موتورهای هیدرولیکی یک انرژی را به نوعی دیگر از انرژی تبدیل می نمایند.

عملکرد موتورهای هیدرولیکی به گونه ای است که فشار سیال در موتور منجر به حرکت دستگاه می گردد. بنابراین در تمامی تجهیزات و ماشین آلاتی که در صنایع مختلف برای حرکت نیاز به چرخش دارند، از این موتور هیدرولیکی استفاده می شود.

نحوه کار هیدروموتور

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، موتور هیدرولیکی ها در سه دسته کلی اجرا می شوند. هر یک از این موارد اهمیت خاص خود را دارند.

نحوه کار هیدروموتور

مثلاً موتور هیدرولیکی دنده ای دارای چرخ دنده های داخلی و خارجی بوده که به شکل درگیر باهم کار می کنند. اندازه چرخ دنده ها در این دستگاه بزرگ است. در واقع هرچه سایز چرخ دنده بزرگ تر باشد، گشتاور ایجاد شده بیشتر است.

این موضوع سبب کاهش سرعت می شود. اندازه چرخ دنده ها روی عملکرد موتور هیدرولیکی تاثیر می گذارد. به طور کلی سرعتی که موتور هیدرولیکی دنده ای دارند بر اساس سایز چرخ ها سنجیده می شود. این مدل از موتور هیدرولیکی استحکام و مقاومت بالایی نسبت به نیروی محوری و شعاعی دارد. ابعاد این مدل از دستگاه ها کوچک است. یعنی جای کمتری اشغال می کند.

نحوه عملکرد هیدروموتور پیستونی متفاوت از مدل دنده ای است. در واقع پیستون ها اساس اصلی کار این دستگاه هستند. چند پیستون در ساختمان داخلی این موتور هیدرولیکی دیده می شود. این پیستون ها سبب می شوند تا سیلندر به کار بیفتد. پیستون ها انرژی خود را برای حرکت از روغن هیدرولیک دریافت می کنند. به طور کلی طول عمر این موتور هیدرولیکی بسیار بالا ارزیابی شده است.

موتور هیدرولیکی پره ای دارای تعادل خاصی است و مثل پمپ های پره ای کار می کند. در ساختمان این موتور هیدرولیکی از تعداد کمی پیستون استفاده شده است. پیستون ها روی بدنه موتور هیدرولیکی قرار دارند. در واقع این دستگاه به شفت بیرونی فشار وارد می کند. این مدل موتور هیدرولیکی با سرعت بالایی اجرا می شوند.

راهنمای انتخاب هیدروموتور مناسب

هنگام انتخاب هیدروموتور مناسب باید به نکات بسیار مهمی توجه شود. زیرا در صورت عدم انتخاب موتور هیدرولیکی مناسب، به سیستم فشار بسیار زیادی وارد می شود. همین موضوع منجر به خرابی و کاهش طول عمر سیستم هیدرولیکی می گردد.

از مهم ترین فاکتورهایی که هنگام انتخاب این موتورها باید به آن توجه شود، توان، میزان دور موتور و گشتاور آن است. از دیگر نکاتی که باید به آن توجه شود، میزان بازدهی موتور هیدرولیکی است. بازدهی تجهیزات در صنایع مختلف نقش بسیار مهمی در میزان بهره برداری آن ها دارد. بنابراین با توجه به نیاز سیستم هیدرولیکی مورد نظر باید موتوری با بازدهی مناسب انتخاب نمایید.

از دیگر نکاتی که باید هنگام انتخاب هیدروموتور به آن توجه شود، بیشترین سرعت حرکت دورانی آن است. این سرعت نیز با توجه به نوع سیستم هیدرولیکی و نیاز تجهیزات مشخص می شود.

از طرفی حجم جابجایی سیال در هر سانتی متر مکعب نیز باید هنگام انتخاب موتور هیدرولیکی مورد توجه قرار گیرد. در صورتی که با توجه به سیستم مورد استفاده، به این حجم جابجایی توجهی نشود دستگاه فشار زیادی را تحمل خواهد کرد. این موضوع موجب کاهش طول عمر سیستم و کاهش بازدهی آن می شود.

نحوه انتخاب هیدروموتور

برای انتخاب هیدروموتور نیاز است که یک سری فاکتورهای مهم و خاص مشخص شود. این فاکتورها به طور کلی تعیین کننده وضعیت کیفیت و قدرت دستگاه هستند. انتخاب موتور هیدرولیکی ها بر اساس اندازه های مشخص شده سنجیده می شود. توان، دور و گشتاور همگی عوامل مهمی هستند که باید در انتخاب رعایت شود. در واقع توان و دور و گشتاور سبب قدرت یک دستگاه موتور هیدرولیکی خواهد شد.

برای انتخاب یک موتور هیدرولیکی در ابتدا باید به عملکرد و قدرت آن دقت کنید. سپس باید توان و دور و گشتاور را بسنجید. از سوی دیگر نیاز است که شرایط دستگاه را بررسی کنید. همه این موارد به نوبه خود شرایط خاص خود را دارند. کسانی که به دنبال خرید و انتخاب موتور هیدرولیکی هستند به این موضوع نیز فکر می کنند که چطور می توان عمر و بازدهی موتورهای هیدرولیکی را بیشتر کرد؟

دقت کنید که به طور کلی دستگاه های صنعتی قیمت بالایی دارند و زمانی که خراب شوند قطعاً تاثیر بدی می گذارند.مراقبت و نگهداری از این وسایل باید به دقت صورت بگیرد. مراقبت درست سبب طول عمر بیشتر دستگاه می شود. اما به طور کلی نکته ای ک سبب می شود عمر دستگاه بیشتر شود این است که رنج سرعت و توان تعریف شده در آن رعایت شود.

به طور کلی موتور هیدرولیکی نباید خارج از توان تعریف شده و سرعت معین اجرا شوند. دمای ایجاد شده به واسطه سرعت بالا می تواند به دستگاه آسیب جدی وارد نماید و این موضوع باید به دقت ارزیابی شود. عملکرد یک موتور هیدرولیکی وابسته به گشتاور آن تعریف می شود. در واقع رنج ثابت و استانداردی از گشتاور برای موتور تعریف می شود. اگر این موضوع به درستی رعایت نشود، در غیر این صورت دستگاه دچار آسیب می شود.

بهترین برندهای هیدروموتور موجود در بازار

برندهای مختلفی در بازار وجود دارند که انواع هیدروموتور را عرضه می نمایند. از برترین آن ها می توان به برندهای زیر اشاره داشت.

 • ویکرز
 • دنیسون پارکر
 • اتوس
 • دانفوس
 • اینتر موت
 • ای ان ای INI
 • سای
 • کالزونی
 • کاترپیلار
 • بوش رکسروت
 • آرون بروینی
 • دوپلماتیک

خرید انواع هیدروموتور از فروشگاه هیدلند

در صورتیکه قصد خرید هیدروموتور از یک فروشگاه مجاز و قابل اعتماد را دارید می توانید از طریق شماره های تماس درج شده در سایت، با کارشناسان فروش مجموعه هیدلند تماس بگیرید.