نمایش دادن همه 13 نتیجه

نمایش 24 48 72
پمپ پیستونی رکسروت دبی متغیر A10VG
پمپ پیستونی دبی متغیر A10VG از شرکت رکسروت، یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین پمپ‌های هیدرولیکی در بازار است که برای
پمپ پیستونی رکسروت A4VG دبی متغیر
پمپ پیستونی دبی متغیر رکسروت A10VG یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین پمپ‌های هیدرولیکی است که توسط شرکت معتبر بوش رکسروت
پمپ پیستونی بوش (Bosch)
پمپ پیستونی بوش یک پمپ پرفشار و کم صدا است که در حوزه های صنعتی و تجاری و بر روی
پمپ پیستونی دبی متغیر آتوس (Atos)
پمپ پیستونی محوری یک پمپ جابجایی است که دارای تعدادی پیستون در یک آرایه دایره ای در یک بلوک سیلندرمی
پمپ دبی متغیر پارکر سری PVV
یکی از انواع پمپ‌های هیدرولیک دبی متغیر، پمپ دبی متغیر پارکر سری pvv است. ساخت و تولید این نوع پمپ
پمپ پیستونی رکسروت مدل A4VSO
پمپ پیستونی اکسیال رکسروت 450 بار فشار کاری دبی از 28 تا 750 لیتر بردقیقه قیمت بالا
پمپ پیستونی رکسروت مدل A2VK
ساخت المان مناسب برای جابه جایی سیال های با لزجت مختلف
پمپ پیستونی پارکر مدل PV
ساخت المان فشار کاری420 بار دبی از 8 تا 300 لیتربر دقیقه
پمپ پیستونی ویکرز سری PVB و PVQ
پمپ پیستونی ویکرز pvb - pvq فشارکاری 210 بار دارای جبران ساز فشار و جریان( compensator)
پمپ پیستونی ویکرز سری PVH
پمپ سری pvh ویکرز فشارکاری 350 بار قابلیت تعمیراسان
پمپ پیستونی ویکرز (Vickers)
پمپ پیستونی ویکرز بیشتر در مدل محوری طراحی و عرضه می شود. پمپ پیستونی ویکرز در لیست پمپ های دبی
پمپ پیستونی بروینی (Brevini)
پمپ پیستونی بروینی ایتالیایی در سری پمپ های هیدرولیک قرار گرفته است. این پمپ به صورت فشار قوی است و
پمپ پیستونی لینده (Linde)
پمپ پیستونی لینده، از برند آلمانی با کیفیت بالای خود، از نظر مکانیکی هیدرولیکی امتیاز بالایی دریافت کرده است. این

کاربرد پمپ دبی متغیر به این صورت است که در اکثر صنایع مختلف می توان از آن استفاده کرد. هسته ی مرکزی سیستم های هیدرولیکی، پمپ ها می باشند که با وجود این پمپ ها انرژی مکانیکی را می توان به انرژی هیدرولیکی تبدیل کرد.

یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین پمپ های هیدرولیکی، پمپ دبی متغیر است. این پمپ ها به وسیله ی فرمان های کنترلی که صادر می شوند، می توانند بر حسب نیاز دبی خروبی خود را تغییر دهند.

با در نظر گرفتن عملگرهای سیستم هیدرولیک و کنترل هایی که بر روی پمپ، یونیت هیدرولیک و یا یونیت های دستی نصب می شوند، امکان تغییر میزان دبی وجود دارد. این پمپ ها دارای انواع گوناگون و مختلفی می باشند. پمپ پیستونی محوری، یکی از پر مصرف ترین پمپ های دبی متغیر است و کاربرد آن بیشتر در تجهیزات سیار و ساختمانی، دریایی و صنعتی می باشد.

انواع پمپ دبی متغیر

1- پمپ های پره ای

این پمپ ها از قطعات متحرک بسیار کمی برخوردار هستند. این پمپ ها برای فشارهای حدود 210 بار، بسیار مناسب هستند. نحوه ی تغییر دبی خروجی در این نوع از پمپ دبی متغیر، با تغییر موقعیت کم رینگ و یا استاتور صورت می پذیرد. این کار موجب تغییر اندازه و میزان حجم مکش پمپ می شود.

2- پمپ های پیستونی شعاعی

نحوه ی تغییر دبی خروجی در پمپ های پیستونی شعاعی، به این صورت است که با تغییر موقعیت رینگ بیرونی می توان دبی خروجی را تغییر داد.

3- پمپ های پیستونی محوری

این پمپ ها در فشارهای بسیار بالا، سیستم هیدرولیکی را با جریان های خیلی زیادتر کنترل می کنند. چگونگی تغییر دبی خروجی در این پمپ ها به این صورت است که، برای کم و یا زیاد کردن حرکت پیستون ها از کورس استفاده کرد. این پمپ ها مناسب برای استفاده در فشار کاری 400 تا 700 بار می باشند. خود این پمپ ها در دو حالت موجود هستند.

بعضی از مدل های پمپ دبی متغیر موجب می شود که میزان پالس جریان به حداقل برسد. این پمپ ها دارای 9 پیستون هستند که هر پیستون نقش یک تلمبه را دارد. البته تعداد پمپ ها می تواند با طراحی شرکت سازنده ی پمپ دبی متغیر از نوع پیستونی محوری، کمتر و یا بیشتر شود.

کارکرد و عملکرد پمپ دبی متغیر

پمپ دبی متغیر، منبع قدرت بسیاری از سیستم های هیدرولیکی می باشد. پمپ های دبی قابلیت تزریق مقدار زیادی روغن را به وسیله ی سیلندرهای هیدرولیکی دارند. برای همین خاطر می توانند پمپ انرژی مکانیکی را مانند گشتاور و سرعت، به انرژی هیدرولیک مانند جریان، فشار تبدیل نمایند.

راهنمای انتخاب صحیح این پمپ ها

در زمان خرید و انتخاب پمپ دبی متغیر، بهتر است از فروشگاه های معتبر اقدام به تهیه ی این محصول نمایید، تا اطمینان خاطر را از کیفیت و عملکرد صحیح پمپ ها در صورت استفاده ی مداوم از آن را داشته باشید. این پمپ ها بسیار پر مصرف و گران تر از پمپ های دبی ثابت هستند، برای همین خاطر باید به نوع و کیفیت آن ها در زمان خرید توجه کرد.

از دیگر مواردی که باید در هنگام خرید پمپ به آن دقت کرد، عملکرد آن می باشد که مناسب استفاده در فشارهای بالا باشد. با در نظر گرفتن فضای نصب مورد نیاز، بایستی اقدام به انتخاب یکی از مدل های پمپ دبی متغیر کرد. صدای کم، راندمان بالا، سهولت تغییر زاویه و … از دیگر مواردی هستند که باید در زمان خرید به آن ها دقت کرد.

بهترین برندهای پمپ پیستونی دبی متغیر

رکسروت

این شرکت در کشور آلمان تاسیس شده است که اقدام به تولید و طراحی انواع پمپ های هیدرولیکی و پمپ های دبی متغیر و ثابت می کند. این پمپ ها، از ابزارهای کنترل لازم برای خروجی مورد نظر برخوردار هستند. این پمپ های دبی مطابق با کارایی مورد نظر و طرح سیستم هیدرولیکی اقدام به تعیین میزان خروجی دبی می نمایند.

این پمپ ها یکی از پر مصرف ترین پمپ های دبی متغیر در بازار ایران می باشند، چون قطعات چینی و یا اصلی آن را به راحتی می توان در بازار ایران پیدا کرد.

از دیگر برندهای معتبر و معروف سازنده ی پمپ دبی متغیر به شرح زیر می باشند:

  • پارکر
  • آتوس
  • بوش