نمایش دادن همه 19 نتیجه

نمایش 24 48 72

پمپ دنده ای Hydro Pack ساخت ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که صنعت پمپ های هیدرولیکی در آن به خوبی توسعه یافته است و بسیاری از

پمپ دنده ای روکت (Roquet)

پمپ دنده‌ای یا gearbox pump عموماً برای انتقال سیالات با ویسکوزیته و فشار بالا به کار می‌رود. این پمپ دنده

پمپ دنده ‌ای بوندیولی ایتالیا (Bondioli)

پمپ دنده ‌ای بوندیولی (Bondioli)، یکی از محصولات هیدرولیکی باکیفیت ایتالیایی است که برای تأمین فشارهای نسبتا بالا در صنعت

پمپ دنده ای اسکرو ستیما ایتالیا (Settima)

پمپ اسکرو ستیما (Settima)، از انواع پمپ‌های فشار متوسط و فشار پایین برند ایتالیایی ستیما (SETTIMA) است. عملکرد فوق العاده

پمپ دنده ای ستیما ایتالیا (Settima)

پمپ دنده داخلی ستیما ایتالیا فشارکاری 320 بار حجم جا به جایی:8 تا 125 cc/rev

پمپ دنده ای بوخر آلمان (Bucher)

پمپ دنده داخلی بوخر bucher المان فشارکاری 350 بار قابلیت دوبل سوبل دوام بسیاربالا

پمپ دنده ای کاساپا (Casappa)

پمپ دنده ای چدنی کاساپا casapa ایتالیا قابلیت تحمل دما های بالا مقاوم در برابر رغن های خورنده قابلیت مصرف در سیال های مختلف نحوه نصب بسیار متنوع

پمپ دنده ای هیدرولیک B&C

پمپ دنده ای هیدرولیک b&c ایتالیا کیفیت بی نظیر قیمت مناسب تر از رقبا خود مانند گالتک و بوندیولی فشار کار300 بار دبی از 1 تا 130 لیتر بر دقیقه

پمپ دنده ای کاپرونی (Caproni)

پمپ دنده ای کاپرونی بلغارستان   فشار کاری 200 بار   دبی از 1 تا 84 لیتر بر دقیقه

پمپ دنده ای زد بی اف (ZBF)

پمپ دنده ای zbf فشارکاری 200بار قیمت ارزان

پمپ دنده ای رکسروت سری PGH

فشار کاری 350بار سرعت دوران 200RPM تا 3000 RPM دبی از 2 لیتر بر دقیقه تا  280 لیتر بر دقیقه

پمپ دنده ای ویکرز (Vickers)

پمپ دنده ای ویکرز امریکا 280بار تحمل فشار نایاب در بازار کمبود قطعات یدکی

پمپ دنده ای سالامی (Salami)

پمپ الومینیومی دنده خارجی ایتالیایی فشار کاری 250 بار قابلیت کوبل شدن دارد دبی از 0.5 تا 150 لیتر بر دقیقه

پمپ دنده ای گالتک (Galtech)

پمپ دنده خارجی گالتک ایتالیا فشار کاری 280 بار دبی از 0.5 لیتر تا 135 لیتر

پمپ دنده ای آرافن (Arafan)

پمپدنده خارجی ارافن تیپ 1 از 0/5 لیتر بر دقیقه تا 9 لیتر بر دقیقه تیپ 2 از 6 لیتر تا 45 لیتر بر دقیقه تیپ 3 از 45 لیتربر دقیقه 120  لیتر بر دقیقه  

پمپ دنده ای رکسروت (Rexroth)

پمپ دنده ای رکسروت المان از 0.5 تا 150 لیتر بر دقیقه عمر بسیار بالا فشار قابل تحمل تا 300 بار قیمت نسبتا گران نسبت به نمونه های چینی

پمپ دنده ای ویت (Voith)

پمپ های دنده داخلی ویت المان تا 350 بار تحمل فشار در پوسته 3 و 4 و 5 و 6 سری های ipc / ipv /iph  که فشار های متفاوت دارند قابلیت دوبل شدن ( کوپل شدن ) دارند

پمپ دنده ای اکرله (Eckerle)

پمپ دنده داخلی اکرله تحمل فشارتا 320 بار قابلیت تعمیر بسیار بالا عمر و دوام بالا

پمپ دنده ای سومیتومو (Sumitomo)

پمپ دنده ای سومیتوموsomitomo عموما برای جابجایی موادی با ویسکوزیته بالا مورد استفاده قرار می گیرد. از این پمپ در

یکی از نیازهای روزافزون صنعت، جابه‌جایی حجم قابل توجه سیال در فشارهای نسبتا زیاد و به‌صورت یکنواخت است. برای این هدف، پمپ‌های متنوعی طراحی و ساخته شده‌اند که یکی از انواع پرکاربرد آن، پمپ هیدرولیک دنده‌ای (Gear Pump ) است.

اصولا پمپ‌های هیدرولیک به منظور انتقال و یا کنترل جهت سیال مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این میان، انواع پمپ هیدرولیک دنده‌ای با عملکرد دورانی دنده‌ها به صورت روتاری، سیال در فشار نسبتا بالا را به سمت موردنظر انتقال می‌دهند.

پمپ هیدرولیک دنده‌ای بسیار با دوام است و با کمک آن می‌توان انواع سیالات با ویسکوزیته و دبی مختلف را انتقال داد. در این مقاله از هیدلند، قصد داریم به معرفی کامل این مدل از پمپ‌های هیدرولیک بپردازیم.

معرفی کلی پمپ دنده ای هیدرولیک

پمپ هیدرولیک دنده‌ای (Gear Pump) را می‌توان در دسته پمپ‌های روتاری به شمار آورد. محور اصلی عملکرد این پمپ‌ها بر روی حرکت دورانی دنده‌ها متمرکز است. اگر به ظاهر طراحی دنده‌ها توجه کنیم، پیچیدگی خاصی دیده نمی‌شود؛ اما در طراحی و جزئیات مکانیکی باید دقت بسیار زیادی صورت گیرد.

نحوه عملکرد پمپ دنده ای هیدرولیک

در ساخت این پمپ‌ها از دو دنده متحرک استفاده شده است. چگونگی حرکت این دنده‌ها و نسبت قرارگیری آنها با هم در انتقال سیال بسیار مهم است. یکی از این دنده‌ها به یک محور شفت متصل است. شفت نیز معمولا با یک موتور الکتریکی برای تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی مرتبط است. چرخ دنده دیگر به صورت هرزگرد عمل می‌کند. با حرکت دنده‌ها در یک پوسته آب‌بندی شده فلزی، سیال با قدرت به سمت دهانه خروجی انتقال داده می‌شود.

انواع پمپ هیدرولیک دنده ای

عملکرد کلی پمپ‌های هیدرولیک وابسته به حرکت دنده‌ها است اما نحوه قرارگیری دنده‌ها نسبت به هم در مدل‌های مختلف پمپ هیدرولیک دنده‌ای فرق می‌کند. در ادامه به معرفی انواع پمپ هیدرولیک دنده‌ای (Gear Pump) می‌پردازیم.

پمپ هیدرولیک دنده خارجی

پمپ هیدرولیک دنده خارجی (External Gear Pump)، نمونه بنیادی و ساده‌ای از انواع پمپ هیدرولیک دنده‌ای (Gear Pump) است. برای ساخت این پمپ‌ها از دو چرخ دنده ساده استفاده شده است که در یک با هم تماس دارند. دنده اولی با حرکت در جهت خلاف دنده دومی، به آن نیرو وارد می‌کند. قیمت این پمپ‌ها در بازار نسبت به مدل‌های دیگر ارزان تر است. اگرچه فشار قابل تحمل آنها کمتر از مدل‌های دیگر است اما برای حجم کمی از سیال می‌توانند فشار بالایی ایجاد کنند.

پمپ هیدرولیک دنده خارجی

سرعت و دبی پمپ هیدرولیک دنده خارجی به راحتی تنظیم می‌شود و برای دماهای بسیار بالا نیز مقاوم است. از این پمپ‌ها برای انتقال سیالات با غلظت کم مثل روغن‌های سبک، حلال‌ها، رزین‌ها، آب و… استفاده می‌شود.

معروف‌ترین برندهای پمپ هیدرولیک دنده خارجی (External Gear Pump):

 • پمپ آرافن (Arafan)
 • پمپ ZBF
 • پمپ گالتک (Galtech)
 • پمپ رکسروت (Rexroth)
 • پمپ سالامی(Salami)
 • پمپ کاپرونی(Caproni)
 • پمپ بوندیلی(Bondioli)

پمپ هیدرولیک دنده داخلی

پمپ هیدرولیک دنده داخلی (Internal Gear Pump)، نمونه پیشرفته تر پمپ‌های دنده‌ای است. نقش اصلی در عملکرد این پمپ‌ها نیز بر عهده دو چرخ دنده است. چرخ دنده کوچکتر با طراحی دنده‌های خارجی در داخل چرخ دنده بزرگ تر قرار گرفته است. با حرکت چرخ دنده کوچکتر به کمک شفت، چرخ دنده بزرگتر در جهت با آن به حرکت در می‌آید.

پمپ هیدرولیک دنده داخلی

در پمپ هیدرولیک دنده داخلی (Internal Gear Pump)، دنده کوچکتر در مرکز دنده بزرگتر قرار ندارد؛ بلکه به یک سمت از چرخ دنده بزرگتر مایل و به آن متصل شده است. این پمپ‌ها وزن کمتری دارند و با صدای کمی کار می‌کنند. همچنین از آن‌ها می‌توان برای سیالات در فشار و ویسکوزیته بالا استفاده کرد. البته قیمت این پمپ‌ها نیز گرانتر از مدل دنده خارجی است. از این پمپ‌ها برای انتقال سیالات غلیظی مثل روغن، آسفالت، شکلات و… استفاده می‌شود.

معروف‌ترین برندهای پمپ هیدرولیک دنده داخلی (Internal Gear Pump):

 • پمپ ویت (VIOTH)
 • پمپ اکرله (Eckerle)
 • پمپ رکسروت (Rexroth)
 • پمپ هیدرولیک پیچی (اسکرو)

پمپ هیدرولیک پیچی یا اسکرو یکی دیگر از مدل‌های پمپ هیدرولیک مورد استفاده در صنعت است. از این پمپ‌ها در صنعت آسانسور بیشتر استفاده می‌شود. عملکرد این پمپ‌ها در فشار پایین بوده و صدای کمی تولید می‌کنند. این پمپ‌ها از نو جابه‌جایی مثبت هستند و جریان سیال در آن به صورت محوری عبور می‌کند.

پاسخ به سوالات متداول

در انتخاب پمپ هیدرولیک دنده‌ای باید به پارامترهایی مثل ویسکوزیته سیال، میزان خورندگی و PH سیال و نیز دمای کاری آن توجه کرد. معمولا پمپ‌های دنده داخلی برای سیالات با ویسکوزیته بالا بهتر عمل می‌کنند همچنین عملکرد مقاوم تری در برابر مواد ساینده دارند.

هرگاه قصد داشتیم چند حرکت از پمپ دریافت کنیم می‌توانیم برای عملکرد بهتر از پمپ‌های چند طبقه استفاده کنیم.

یکی از نکات مهم در طراحی چرخ دنده‌ها ارتفاع آن‌ها است. این ارتفاع از هوزینگ نباید کمتر باشد. در این صورت از فرار سیال جلوگیری می‌شود.

خرید پمپ دنده ای ایتالیایی و چینی از مجموعه هیدلند + ضمانت

هیدلند مرکز فروش، و نمایندگی پمپ دنده ای با سال ها سابقه در زمینه فروش انواع پمپ های هیدرولیک در خدمت مشتریان گرامی می باشد.

در این مجموعه با توجه به کیفیت خیلی خوب محصولات، نسبت به سایر همکاران فعال در این حوزه،  قیمت ها بسیار مقرون بصرفه تر است. جهت خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.