نمایش دادن همه 6 نتیجه

نمایش 24 48 72
شیر کنترل check-Q-meter FD
دستگاه بررسی کیومتر اف دی یک شیر فلکه بدون نشتی است.  check-Q-meter FDدر فرمول جریان، جریان برگشتی qV2 را به
شیر کنترل دبی مدولار های استار (Hystar)
شیر کنترل دبی مدولار های استار محصول شرکت معتبر های استار تایوان است. شرکت های استار که تمامی محصولات تولیدی
شیر کنترل دبی مدولار دوپلوماتیک (Duplomatic)
شیر کنترل دبی مدولار دیپلوماتیک محصول شرکت بزرگ دیپلمات ایتالیا است. شرکت دیپلمات که از سال 1377 فعالیت خود را
شیر کنترل دبی مدولار ویکرز (vickers)
شیر کنترل دبی مدولار ویکرز که محصول شرکت ویکرز است، نوعی شیر هیدرولیکی است که مسیر حرکت سیال را مشخص
شیر کنترل دبی مدولار رکسروت (rexroth)
شیر کنترل دبی مدولار رکسروت محصول شرکت بزرگ بوش رکسروت آلمان هستند. شرکت بوش رکسروت که در سال 2001 از
شیر کنترل دبی مدولار یوکن (yuken)
شیر کنترل دبی یا همان زیر شیری نوعی سیستم هیدرولیکی است که کاربرد بسیار فراوانی دارد. شرکت یوکن که سازنده

شیر کنترل جریان با هدف کنترل سیال عبوری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع محصولات معمولا در سیستم های هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. برای استفاده از این شیر ها باید آن ها را در مدار و در اکثر موارد در مسیر عبور سیال قرار دهید تا بتوانند میزان مایع عبوری را به میزان دلخواه تنظیم نمایند.

شیر کنترل جریان در زمانی که نیاز به وارد کردن فشار نداشته باشید، همانند یک لوله عمل خواهد کرد. اما در صورت نیاز می تواند میزان فشار ورودی و خروجی آب را تنظیم نماید.

بررسی انواع شیر کنترل جریان

1-  شیر گلویی :

شیر گلویی یکی دیگر از کاربردی ترین انواع شیر های کنترل جریان می باشد. شما می توانید در زمان نیاز به مقاومت های ثابت در برابر سیال از این شیر استفاده کنید. جریان عبوری از سطح مقطع شیرهای گلویی وابسته به اختلاف فشار دو طرف این تجهیزات می باشد. این شیر های در واقع می توانند در برابر جریان عبوری مقاومت کنند و بر روی سرعت جریان عبوری تاثیر می گذارد.

سیال عبوری از درون این شیر ها با مواردی مثل اصطکاک، قطر سطح مقطع متفاوت و … رو به رو می شود که هر یک از آن ها می توانند بر روی سرعت آن تاثیر داشته باشند.

2-  شیر سوزنی :

شیر سوزنی یکی دیگر از اعضا خانواده شیرهای کنترل جریان می باشد که ساده ترین عضو آن نیز می باشد. این شیر ها معمولا با کمک فولاد ضد زنگ تولید می شوند و طراحی ساختاری بسیار ساده ای دارند. در ساختار این شیر ها سوزن های مخصوصی وجود دارد که می توانند سطح مقطع محل عبور سیال را تنگ یا گشاد نمایند.

این نوع شیر ها معمولا به صورت دستی کار کرده و برای باز و بسته کردن محل عبور جریان مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به ذکر است که در اطراف شیر کنترل جریان سوزنی اختلاف فشاری وجود دارد که این اختلاف فشار با اندازه ورودی شیر ارتباط مستقیم دارد.

3-  شیر حساس به تغییرات دما :

شیر کنترل جریان حساس به تغییرات دما یکی از پیشرفته ترین انواع شیرهای کنترل جریان می باشد. نحوه عملکرد این شیر ها از روی نام آن ها قابل حدس می باشد. این محصولات به تغییرات دما حساسیت نشان داده و با تغییرات دما جریان عبوری را کنترل می کنند. توجه داشته باشید که اغلب سیالات با افزایش دما رقیق تر شده و ویسکوزیته ان ها افزایش پیدا می کند.

به همین دلیل از مقطع عبوری راحت تر عبور می کنند. شیر های حساس به تغییرات دما می توانند از پدید فوق جلوگیری نمایند.

4-  شیر های حساس به فشار :

شیر کنترل جریان حساس به فشار در مقابل تغییرات فشار محیط واکنش نشان داده و سطح مقطع عبور سیالات را تغییر می دهد. تغییر فشار به طور اتوماتیک می تواند بر میزان مایع عبوری از سطح مقطع تاثیر داشته باشد. به همین دلیل از شیر های حساس به فشار برای کنترل جریان عبوری در مدار هایی که با نوسان فشار رو به رو هستیم، استفاده می شود.

استعلام قیمت شیر کنترل جریان از هیدلند

مجموعه هیدلند فروشنده انواع شیرهای کنترل جریان از برترین برندهای بازار ایران می باشد. جهت اطلاع از قیمت و یا کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.