مقالات آموزشی

بررسی محصول شیر هیدرولیک دستی

بررسی محصول شیر هیدرولیک دستی

شیر هیدرولیک دستی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین قطعات موجود در سیستم های هیدرولیک می باشد. این قطعه نقش بسیار مهمی در هنگام هدایت جریان های موجود در سیستم بازی می کند.

شیر های هیدرولیک دستی دارای وظایف متنوع و متفاوتی می باشند که از مهم ترین آن ها می توان به تغییر مسیر عبور جریان، هدایت جریان و … اشاره کرد. شیر هیدرولیک دستی صنعتی در سیستم های هیدرولیک نقش شیر آب قرار گرفته بر سر مسیر لوله را بازی می کند.

این شیر می تواند قطع و وصل شدن جریان روغن پر فشار موجود در سیستم های هیدرولیک را به طور کامل کنترل نماید.

معرفی و فروش شیر دستی هیدرولیک در مرکز هیدلند.

بررسی انواع شیر هیدرولیک دستی

شیر های هیدرولیک دستی را می توانید بر مبنی های مختلفی تقسیم بندی نمایید. به عنوان مثال شما می توانید این قطعات از سایت ۰.۲۵ الی ۱ اینچی تقسیم بندی نمایید. همچنین شما می توانید از اهرم دستی قرار گرفته بر روی شیر های هیدرولیک دستی به عنوان مبنایی برای تقسیم بندی آن ها استفاده نمایید و این تجهیزات را بر اساس فرم و شکل اهرم به انواع مختلفی دسته بندی نمایید.

لازم به ذکر است که این قطعات به طور کلی به دو نوع بلوکی و سر راهی تقسیم می شوند که برخی از ان ها دارای قفل کن و برخی دیگر فاقد ان می باشند. توجه داشته باشید که مقدار دبی روغن عبوری از شیر های هیدرولیک دستی وابسته به ابعاد و اندازه آن ها می باشد.

بررسی انواع شیر هیدرولیک دستی

نحوه عملکرد شیر های هیدرولیک دستی

شیر های هیدرولیک دستی دارای انواع مختلفی می باشند و توسط کمپانی های مختلفی تولید می شوند. به همین دلیل نحوه عملکرد متفاوت و مختلفی نیز در بین این تجهیزات دیده می شود. این شیر ها با یک مکانیزم بسیار ساده می توانند مسیر سیال عبوری از سیستم هیدرولیک را سد کرده و مانع عبور آن شوند.

به علاوه برخی از این قطعات قابلیت اندازه گیری مقدار و میزان جریان عبوری از سیستم را نیز در اختیار دارند. این تجهیزات دارای یک یا چند اهرم و دسته می باشند که تمام عملکرد شیر وابسته به آن ها است. در نتیجه شما می توانید با کمک تغییر موقعیت اهرم ها و دسته های موجود بر روی شیر هیدرولیک دستی، عملکرد آن را به طور کامل کنترل نمایید.

جهت تعمیر پمپ هیدرولیک خود توسط متخصصین برتر هیدلند کلیک نمایید.

کاربرد شیر های هیدرولیک دستی

کاربرد شیر های هیدرولیک دستی

شیر های هیدرولیک دستی دارای کاربرد های متنوع و متعددی می باشند و در صنایع مختلفی کاربرد دارند. برای مثال از این تجهیزات برای ساخت ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی مثل تراکتور ها و ماشین های کشاورزی استفاده می شود. همچنین شما می توانید ردپای حضور این قطعات را در صنعت کشتی سازی نیز مشاهده فرمایید.

از دیگر صنایع مصرف کننده این قطعات می توان به صنعت ساخت دستگاه های پرس، ماشین ها و تجهیزات راهسازی و … اشاره کرد. دقت داشته باشید که نحوه عملکرد، ابعاد و … شیر های به کار رفته در هر یک از صنایع و تجهیزات فوق به طور کامل با یکدیگر متفاوت می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =